YouTube, Tüm Görüntülerden Beğenmeme Sayısını Kaldırıyor

YouTube, platformdaki izleyici davranışını potansiyel olarak değiştirebilecek kıymetli bir hareketle, görüntülerden beğenmeme (dislike …

YouTube, Tüm Görüntülerden Beğenmeme Sayısını Kaldırıyor
  • 0
  • 0
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

YouTube, platformdaki izleyici davranışını potansiyel olarak değiştirebilecek kıymetli bir hareketle, görüntülerden beğenmeme (dislike) sayılarını kaldırmaya karar verdi. Tekrar de beğenmeme düğmesinin ortadan kalkmadığını belirtelim. Ayrıyeten, beğenmeme sayısı içerik oluşturucular tarafından görülmeye de devam edecek.

YouTube, şirketin belirttiği üzere hedeflenen tacizi yahut beğenmeme hücumlarını önlemek için beğenmeme sayılarını bâtın hale getirmiş. Lakin üstte da belirttiğimiz üzere, bahsi geçen değişiklik YouTube içerik oluşturucularını etkilemeyecek. İçerik oluşturucular, içeriklerinin platformda nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için YouTube Studio’da tam olarak beğenmeme sayılarını görmeye devam edecek.

Duyuru, YouTube’un sonlu kullanıcılar ile beğenmeme sayısını gizlemek için bir deneme yapmasından sonra resmiyet kazandı. Google’ın sahibi olduğu platform, yaptığı bu deney sırasında güzel olmayan hücum davranışında bir azalma olduğunu fark ettiğini belirtiyor. Şirket bir blog yazısında, “Deney sırasında bazılarınızın bir görüntüyü izleyip izlememeye karar vermek için herkese açık beğenmeme sayısını kullandığını gördük. Bu karara katılmayabileceğinizi biliyoruz, fakat bunun platform için yapılması gereken hakikat şey olduğuna inanıyoruz.” diyerek yenilikten bahsetmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir