Yenilenen Ford Kuga’nın Tasarımı Ortaya Çıktı

Uzun yıllardır donanım özellikleri ve kullanıcı tecrübeleri doğrultusunda stabil bir yer edinen, kalitesinden ödün vermeyen, araç almak …

Yenilenen Ford Kuga’nın Tasarımı Ortaya Çıktı
  • 0
  • 2
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Uzun yıllardır donanım özellikleri ve kullanıcı tecrübeleri doğrultusunda stabil bir yer edinen, kalitesinden ödün vermeyen, araç almak isteyenler açısından yormayacak bir araç olarak görülen Ford, bilhassa son yıllarda birtakım modelleriyle yaptığı atılımlarla hem araç alacaklara hem de kaliteye göz kırpıyor.

ABD merkezli otomotiv üreticisi Ford, alışılagelmiş modellerinin yanı sıra SUV modelleriyle de dikkat çekiyor. Kuga modeli, Ford’un ürettiği SUV’lar ve muadilleri ortasında kıymetli bir muvaffakiyet yakaladı. Kuga, yenilenen haliyle ise bu başarıyı artıracak üzere görünüyor. Yeni Kuga’nın tasarımı, görenleri kendisine hayran bırakan Mustang Mach-E’yi aratmıyor.

Yeni Kuga’nın resmi olmayan ön izlemesi

Ford, daha evvel yaşadığı birtakım tedarik ve kalite sorunları nedeniyle üretimde gecikmeler yaşamıştı. Lakin Kuga piyasaya çıktığında Avrupa genelinde en çok satan plug-in hibritlerden biri olmayı başarmış ve hayli beğenilmişti.. Modelin yenilenmesiyle birlikte elbette talebin artacağı da varsayım etmesi güç bir durum değil. Yenilenen model şu an halka açık bir biçimde kamufle edilerek test ediliyor ancak aracın tasarımı, Ford kullanıcıları için tamamiyle merak konusu. Motor.es tarafından yayınlanan ön izlemede görüntülenen yeni Kuga’nın tasarımı, birebir segmentteki birçok araca nazaran ön plana çıkacakmış üzere görünüyor.

Focus ve Fiesta Avrupa’da satışta olduğu için Kuga’nın da nasıl görünebileceği çabucak hemen kestirim ediliyordu. Bu iki modelde görülen yeni farlar ve geniş radyatör ızgaraları yenilenen Kuga’da da bariz bir halde görülüyor. Yeni Ford Kuga’nın kabininde ise 12,3 inç büyüklüğünde ve SYNC4 yazılımına sahip bir ekran olması bekleniyor. Yenilenen modelin önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde tamamlanacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir