Yavru Domuz Görüntüleri ile Fenomen Olan Adama Mevt Tehdidi

Japonya’da toplumsal medya dünyasını karıştıran bir olay yaşandı. Sahiplendiği bir yavru domuzun imajlarını 100 gün boyunca paylaşan ve bu …

Yavru Domuz Görüntüleri ile Fenomen Olan Adama Mevt Tehdidi
  • 0
  • 0
  • 15 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Japonya’da toplumsal medya dünyasını karıştıran bir olay yaşandı. Sahiplendiği bir yavru domuzun imajlarını 100 gün boyunca paylaşan ve bu domuzun gün içerisinde neler yaptığını göstererek fenomen olan bir kullanıcı, son paylaşımında pişmiş bir yavru domuz paylaştı. Beşerler, fotoğraftaki hayvanın sahiplenilen domuz olduğunu düşünerek fenomene reaksiyon gösterirken, kimileri vefat tehdidinde bile bulundu.

Güvenlik nedeniyle ismini açıklamak istemeyen fenomen, az kalsın büyük bir yanlış anlaşılmaya kurban gidiyordu. Çünkü pişmiş olarak gösterilen domuz, fenomenin sahiplendiği domuz değildi. Fakat bunun açıkça lisana getirilmemesi, Japonya’daki öteki toplumsal medya kullanıcıları ortasında infiale neden oldu. Tehdit ve yorumlara karşı daha fazla dayanamayan fenomen, yaptığı açıklamada asıl emelinin ne olduğunu izah etti.

“Et yemenin sonuçları üzerine konuştuklarımız dikkat çekmiyor”

Toplumsal medya fenomeni, yaptığı açıklamada sahiplendiği domuzu pişirmediğini fakat süpermarketten satın aldığı domuzun da bir periyotlar kendi domuzu üzere bir hayat sürdüğünü söz etti. İşte tam da bunu insanlara düşündürmek için bu türlü bir şey yapmaya karar verdiğinden bahseden fenomen, “Et yemenin sonuçları üzerine konuştuklarımız dikkat çekmiyor. Bildirinin yerine ulaşması için insanların evvel bunu görmesi gerekiyor.” sözlerini kullandı. Yapılan açıklama, fenomenin takipçilerine derin bir oh çektirdi.

Japonya’da yaşanan olay domuzlar üzerinden gerçekleştirilmiş olsa da tıpkı durum, sayısız hayvan için geçerli. Fakat bu durum et yemeye mani mi değil mi bunu sizin takdirinize bırakıyoruz. Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir