Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC için heyecan verici gelişme!

Çin merkezli teknoloji üreticisi, Mi Smart Band 6 NFC için yeni bir duyuru yaptı. Xiaomi, 15 Eylül günü düzenlediği aktiflikte yeni eserlerini …

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC için heyecan verici gelişme!
  • 0
  • 1
  • 23 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Çin merkezli teknoloji üreticisi, Mi Smart Band 6 NFC için yeni bir duyuru yaptı. Xiaomi, 15 Eylül günü düzenlediği aktiflikte yeni eserlerini tanıtmıştı. Amiral gemisi Xiaomi 11 T ve 11 T Pro aktifliğin bir numaralı eserleri olmuştu. Lakin bununla birlikte şirket, Avrupa pazarı için yeni eser ve özelliklerini de göstermişti.

Xiaomi’nin Avrupa için duyurduğu yeni akıllı bandı artık Avrupa pazarına giriş yaptı. Ayrıyeten geçtiğimiz ay düzenlediği aktiflikte şirket, AX3000 Wi-Fi sistemi ve akıllı projektörünü de duyurdu. Lakin artık yeni akıllı bandın özelliklerine ve fiyatına bakalım…

Mi Smart Band 6 NFC Avrupa’da!

Mart ayında Xiaomi, altıncı jenerasyon bandını piyasaya sürdü. Fakat NFC olmadığı için temassız ödeme yapılamıyordu. Bu nedenle şirket, modelin NFC versiyonunu geliştirdi. Böylelikle Mastercard dayanağı sayesinde ‘Band’ ile ödeme zamanı başladı. Ödeme süreçlerindeki kolaylık nedeniyle bu aygıt bir müddettir bekleniyordu.

Bugünden itibaren Mi Smart Band 6 NFC kıta genelinde olmasa da İtalya’da piyasaya çıktı. Bu gelişmeyle birlikte Xiaomi, birinci sefer Çin dışındaki bir bölgede NFC dayanaklı akıllı bileklik piyasa sürdü. Bu yeni aygıtla mağazalarda ve toplu taşımalarda ödeme yapmak mümkün.

Ayrıyeten Mi Smart Band 6 NFC versiyonunda özgün modelde olmayan mikrofon yer alıyor. Bu mikrofon ile Mi Home ve Alexa‘ya sesli komut verebilirsiniz. Bu ortada, kelam konusu aygıt Xiaomi’nin İtalya mağazası ve Amazon İtalya’da 54,99 euro fiyat etiketiyle satışta.

Pekala, Xiaomi’nin bu aygıtının özellikleri neler? İşte bir tabloyla açıklayalım;

Ekran AMOLED 1.56 inç
Çözünürlük 152×486
Hafıza 32 MB
Pil 125 mAh
Şarj mühleti Yaklaşık 2 saat
Kablosuz temas tipi Bluetooth 5.0
Desteklenen işletim sistemi Android 5.0 | iOS 10.0 ve üzeri
Ölçüler 47,4×18,6×12,7 mm
Yük 13 gr
Çalışma sıcaklığı 0 ℃ ~ 45 ℃
Kayış uzunluğu 155-219 mm
Kayış gereci Termoplastik poliüretan
Su geçirmezlik düzeyi 5ATM Sertifikası. 1.5 metre tatlı su
Parlaklık Maximum 450 nit (Ayarlanabilir)
Ekran gereci 3D Cam ve AF Kaplama

Mi Smart Band 6 NFC’nin ilerleyen vakitlerde Avrupa’nın tamamına yayılması bekleniyor. Ayrıyeten Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ya da ne vakit geleceği konusunda şimdi bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir