Tesla Telefondan Birinci İmajlar Ortaya Çıktı

Apple’ın elektrikli araba işine giriştiğini biliyor ve hakkındaki birinci resmî açıklamayı merakla bekliyorken konfor alanından çıkan teknoloji …

Tesla Telefondan Birinci İmajlar Ortaya Çıktı
  • 0
  • 0
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Apple’ın elektrikli araba işine giriştiğini biliyor ve hakkındaki birinci resmî açıklamayı merakla bekliyorken konfor alanından çıkan teknoloji şirketleri ortasına Tesla da katılmış üzere duruyor. Apple’da olduğu üzere Tesla’dan da hususla ilgili resmi bir açıklama bulunmazken şirketin akıllı telefonuna ilişkin olduğu sav edilen kimi render imgeleri şimdiden internette dolaşmaya başladı.

Paylaşılan ekran imgelerinde mavi renge sahip, daha açık bir mavi renkle kamera kısmını ve gövdeyi ayıran bir tasarım görüyoruz. Bu ayrımın ortasındaysa Tesla’nın logosu yer alıyor. Render manzaralarında gördüğümüz kadarıyla telefon, üç farklı kameraya konut sahipliği yapacak. Ancak telefonun ön kısmını gösteren rastgele bir fotoğraf bulunmuyor.

Tesla’nın telefonundan olduğu argüman edilen render manzaraları:

Ortaya atılan ve kaynağı tam olarak aşikâr olmayan kimi bilgilere nazaran Tesla’nın akıllı telefonu, ‘Model Phone’ ismiyle piyasaya sürülebilir. Telefonun sahip olacağı özellikler ortasındaysa 108 MP’lik bir ana kamera, 4K çözünürlükte bir ekran, Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisi ve 2 TB’lık depolama alanı üzere özellikler listeleniyor. Olağan ki bu türlü bir telefonun bunun üzere en yüksek düzeyde özelliklere sahip bir modelinin çıkmasını bekleyebiliriz.

Gördüğümüz bu render manzaraları, bir kişinin öylesine oluşturduğu render manzaraları de olabilir.. Çünkü imajlar hakkında hiçbir kaynak bulunmuyor.

Tesla’nın akıllı telefona atılacağı söylentileri 2018’e kadar dayanıyor:

2018 yılının temmuz ayında internet, sırf çerçeveyi gösteren fotoğraflara dayanan bir telefonla Tesla’nın akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başladığını konuşmuştu. O günden beriyse bu mevzu hakkında pek de gelişme yaşanmamıştı.

Sizce bu imajlar sahiden de Tesla akıllı telefona ilişkin olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir