Spotify, Findaway’i Satın Aldı

Spotify, Findaway isimli tanınan sesli kitap şirketini satın alma planlarını duyurdu. Duyurunun bu yılın başlarında müzik servisi …

Spotify, Findaway’i Satın Aldı
  • 0
  • 2
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Spotify, Findaway isimli tanınan sesli kitap şirketini satın alma planlarını duyurdu. Duyurunun bu yılın başlarında müzik servisi kullanıcılarının Storytel Group ile bir iştirak yoluyla 500.000’den fazla sesli kitaba erişim elde edeceği duyurusunun akabinde geldiğini de ayrıyeten belirtelim.

Spotify resmi blogunda, “dijital sesli kitap dağıtımında dünya lideri” olarak tanımlanan Findaway’i satın almak için bir mutabakata vardığını doğruladı. Findaway muharrirler, yayıncılar ve tüketiciler için araçlar sunuyor ve bağımsız muharrirlerin kıssalarını paylaşmalarına yardımcı olmada kıymetli bir rol oynamış durumda.

Şirketin belirttiği üzere, sesli kitap sanayisinin 2027 yılına kadar 3,3 milyar dolardan 15 milyar dolara çıkması bekleniyor,. Bu nedenle Spotify’ın bu segmentle bu kadar ilgilenmesi şaşırtan değil. Bu satın alma için Spotify tarafından ne kadar ödendiği ise açıklanmadı.

Spotify ve Findaway’in birlikte Spotify’ın sesli kitap alanına girişini hızlandıracağı ve mevcut sınırlamaları kaldırmak ve içerik oluşturucular için daha âlâ ekonomik araçların kilidini açmak için çalışıldığı tabir edilmiş. Dahası, Findaway’in teknolojik altyapısının Spotify’ın sesli kitap kataloğunu süratli bir biçimde ölçeklendirmesini ve tüketiciler için tecrübede yenilik yapmasını sağladığı belirtiliyor. Birebir anda yayıncılara ve müelliflere dünya çapındaki kitlelere ulaşmaları için de yeni yollar sunulacağı da açıklamalar ortasında.

Spotify’ın beklenen kullanıcı engelleme özelliğini sunduğunu da not olarak düşelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir