Son Dakika! CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği “siyasi cinayetler” tezleriyle ilgili resen soruşturma başlatıldı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Mersin seyahatinde gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “Siyasi cinayetler konusunda …

Son Dakika! CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği “siyasi cinayetler” tezleriyle ilgili resen soruşturma başlatıldı
  • 0
  • 0
  • 14 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Mersin seyahatinde gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “Siyasi cinayetler konusunda korkularım var” tabirlerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun akabinde çok konuşulacak bir tez da YETERLİ Parti Teşkilat Lideri Koray Aydın’dan gelmişti.Aydın, “Bizim de aldığımız suikast duyumları var” demişti.

RESEN SORUŞTURMA AÇILDI

Siyasi gündemi bir anda değiştiren bu kelamlar hakkında birçok yorum yapıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise bu sabah birtakım siyasetçilerin basın organlarına yansıyan “siyasi cinayetler işlenebileceği” savlarıyla ilgili resen soruşturma başlattı. Başsavcılık, kimi siyasi parti yöneticilerinin “siyasi cinayetler işlenebileceği tarafında duyumlar alındığına” dair açıklamalarının basına yansıması üzerine varsa kabahat ve kanıtların tespiti bakımından inceleme ve araştırma yapılmasına karar verdi.

Basın Hataları Soruşturma Ofisince yürütülecek soruşturmaya ilgili bir başsavcı vekilinin görevlendirildiği öğrenildi.

BAKAN SOYLU: BU BİR FETÖ TAKTİĞİDİR

Bugün Trafik Ünite Amirleri Uyum Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeminde de siyasi cinayetler konusu vardı. Soylu, “Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, ‘Arkadaşlar bu türlü bir siyasi cinayet istihbaratı var mı?’ diye fakat yok. Emniyet ve MİT’te bu türlü bir istihbarat yok. Bu bir FETÖ taktiğidir” sözlerini kullandı.

AK PARTİ’NİN YANSISI SERT OLMUŞTU

Kılıçdaroğlu’nun kelamlarına AK Parti’den çok sert bir reaksiyon gelmiş, açıklamada şu tabirler kullanılmıştı: “Cumhurbaşkanımızın önderlik ettiği güçlü siyaset sayesinde hükümetlerimiz periyodunda Türkiye’de siyasi cinayetlere ve faili meçhullere son verilmiştir. Böylelikle siyasetin vesayet odaklarınca sistematik formda manipüle edildiği periyot kapanmıştır. CHP Genel Liderinin “belli şahısları öldürmek”ten ve “siyasi cinayetler”den bahsederek Sn Cumhurbaşkanımızı gaye göstermesi ahlaki olmayan bir haldir ve sorumsuzluktur. Karanlık periyotlarda planlı kurguların kesimi olan bu yaklaşımın tekrar edilmesi asla kabul edilemez.

“ÜLKEMİZE ZİYAN VERMEKTEN KAÇINMAYAN BİR ANLAYIŞ”

Ülkemize yönelik istikrarsızlaştırma siyaseti güden böylesi bir hareket, yalnızca Türkiye düşmanlarının beşinci kol faaliyetlerine hizmet eder. Sorumlu bir muhalefet olsaydı, böylesi tezleri ilgili ve yetkili isimli makamlara iletir, gelişi hoş ortalığa saçmazlardı. Bu lakin Türkiye’ye ziyan vermekten kaçınmayan bir anlayışın eseridir. 6-7 Ekim olayları hakkında unsurlu bir hal ortaya koyamayanların kalkıp da “siyasi cinayet” spekülasyonları yapmaları prensipsiz ve utanç verici bir sorumsuzluktur.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir