Snapchat erişim sıkıntısıyla karşı karşıya!

Snapchat, Downdetector‘a düşen raporlara nazaran erişim sorunu yaşıyor. Bu bağlamda Türkiye‘den de gelen raporlar var. Bilhassa şu anda Mersin …

Snapchat erişim sıkıntısıyla karşı karşıya!
  • 0
  • 0
  • 14 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Snapchat, Downdetector‘a düşen raporlara nazaran erişim sorunu yaşıyor. Bu bağlamda Türkiye‘den de gelen raporlar var. Bilhassa şu anda Mersin ve İstanbul etrafı yoğunluğun en fazla olduğu yerler olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut durum hakkında anlık iletileşme uygulamasının Twitter hesabından bir açıklama geldi.

Snapchat, Türkiye’den çok sayıda arıza raporu aldı

Downdetector‘dan alınan datalara nazaran şu anda Türkiye genelinde 146 adet rapor yer alıyor. Bu raporların yüzde 63‘ü gönderme, yüzde 22‘si uygulama, kalan yüzde 15‘i ise paylaşım alanında yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Yeniden uygulama problemlerini bildiren web sitesine nazaran sorunun yaşandığı aralık 13:53 ile 15:58 ortasında kaydedilmiş durumda.

Snapchat şu anda dünya genelinde de hayli ağır sayıda erişim sorunu yaşıyor. Downdetector bünyesine düşen raporlara nazaran 40.000‘in üzerinde kullanıcı erişimde çeşitli dertlerle karşı karşıya kaldı. Dünyada da sorunun en ağır olduğu ülke Hollanda olarak göze çarpıyor.

Anlık iletileşme uygulamasından açıklama geldi

Snapchat, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcılarını bilgilendirdi. Bu noktada sorunu araştırdıklarına dair telaffuzda bulundu. Anlık iletileşme uygulamasının açıklaması şu formda:

Kimi Snapchat kullanıcılarının şu anda uygulamayı kullanırken sorun yaşadığının farkındayız. Sıkı durun, araştırıyoruz!

Sizler Snapchat bünyesinde ortaya çıkan erişim sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir