Patentlere Nazaran Apple Car Bu türlü Görünecek

Apple’ın uzun yıllardır konuşulan elektrikli arabasının geliştirilme süreci, gelen haberlerden anlayabildiğimiz kadarıyla devam ediyor. Apple Car …

Patentlere Nazaran Apple Car Bu türlü Görünecek
  • 0
  • 1
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Apple’ın uzun yıllardır konuşulan elektrikli arabasının geliştirilme süreci, gelen haberlerden anlayabildiğimiz kadarıyla devam ediyor. Apple Car için batarya arayışında olan Apple’ın en son iki Çinli şirketten red yediği ortaya çıkmıştı. Aracın nasıl bir dizayna sahip olacağıysa resmi olarak hiçbir formda gösterilmedi.

Lakin dünya çapında pek çok dizayncı, Apple’ın nasıl bir otomobil piyasaya süreceğine dair kendi görüşlerini gösteren dizaynlar ortaya koydu. Bu dizaynlar ortasına Birleşik Krallık merkezli kiralık otomobil hizmeti veren Vanarama şirketinin yeni tasarımı da katıldı. Üstelik şirketin argümanına nazaran bu tasarım, Apple’ın patentlerine nazaran tasarlanmıştı.

Apple’ın arabası için hazırlanan konsept tasarım:

Yayınlanan render görünümlerinde büyük sayılabilecek, ancak kompakt bir bedene sahip bir SUV görüyoruz. Aracın farları, elektrikli otomobillerde artık ziyadesiyle gördüğümüz formda ince ve uzun bir şerit içinde yer alırken araçta bir de Apple’ın Mac’te kullandığı rendeye emsal tasarımı görüyoruz. Natürel elektrikli bir araçta delikli bir ızgaranın ne işe yarayacağı tartışılır.

Aracın kalın lastiklerinin yanı sıra öne çıkan bir öbür özelliği de neredeyse kabinin üst kısmının büsbütün camdan oluşuyor olması. Aracın iç tarafına geçtiğimizdeyse bizi büsbütün ekrandan oluşan bir panel karşılıyor. Aracın direksiyonuysa dürüst olmak gerekirse bir oldukça yakışıksız duruyor. Ayrıyeten orta kısımda altı boşluk olan bir konsol yer alıyor.

Bu gördüğümüz render imgeleri, şirketin sırf birtakım dokümanlardan aldığı bilgileri kendi yorumunu katarak oluşturulmuş bir konsepti gösteriyor. Hasebiyle Apple Car’ın bu türlü bir dizayna sahip olacağı hiçbir katılık taşımıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir