Nusret’e İngiltere’de ‘Google’ Suçlaması

Geçtiğimiz günlerde yaptığı uzaya birinci restoranı açma açıklamasıyla gündem olan Nusret Gökçe, bu sefer İngiltere’deki restoranıyla gündeme …

Nusret’e İngiltere’de ‘Google’ Suçlaması
  • 0
  • 0
  • 15 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Geçtiğimiz günlerde yaptığı uzaya birinci restoranı açma açıklamasıyla gündem olan Nusret Gökçe, bu sefer İngiltere’deki restoranıyla gündeme geldi. Birtakım toplumsal medya kullanıcılarının tezlerine nazaran Nusret, restoranının Google’daki yorumlarını kaldırıyor, yerini olduğundan daha yeterli bir yer üzere göstermeye çalışıyordu.

İngiltere’de gündem haline gelen problem, yakın bir geçmişte paylaşılan bir faturanın Twitter’da viral olmasıyla patlak verdi. Nusret’in Londra’daki restoranına giden bir adam, yediklerinin karşılığında 1.812 sterlin ödemek durumunda kalmıştı. Bunun sahiden değerli olduğunu düşünen internet kullanıcısı, Twitter’da o yemeğe ilişkin bir fatura paylaştı. Paylaşılan fatura, yemeğe ek olarak yüzde 15’lik servis fiyatı uygulandığını gözler önüne sermişti.

İşte Nusret’in restoranındaki 1.812 sterlinlik fatura

Dailymail’de yer alan habere nazaran Twitter’daki paylaşım, sayısız etkileşim aldı. Kullanıcıların çok büyük bir kısmı, bu fiyatların akılalır bir yanı olmadığını tabir ediyordu. Lakin Google’daki datalar, hiç de bu türlü değildi. Çünkü Londra’daki şube ile ilgili yapılan yorumların neredeyse tamamı olumluydu. Yer, Google’daki oylamaya nazaran 5 üzerinden 4,8 puan almıştı. Ayrıyeten restoranın Facebook’taki sayfası da sayısız olumlu yorumla doluydu.

Google’da yer alan restoranla ilgili bilgiler şöyle

İnternet kullanıcılarının farklı platformlarda birbirleriyle zıt bir durum görmeleri, başları karıştırdı. Argümanlara nazaran Nusret, Google’daki yorumlardan olumsuz olanların silinmesini sağlamıştı. Facebook’ta da misal bir durum olmuştu. Lakin Twitter’a müdahale edilemediğinden, fiyatların sahiden çok yüksek olduğu yorumlarının gizlenememesine yol açmıştı.

Nusret Gökçe’nin Google’daki yorumları kaldırtıp kaldırtmadığı bilinmiyor. Lakin Nusret’in dünya genelinde bir fenomen haline geldiğini ve en ünlü isimlerin Nusret’e ilişkin restoranlarda yemek yediğini de unutmamak gerek. Yani fiyatlar, sırf yemeklerden dolayı değil, popülarite kaynaklı olarak da sıradan beşerler için epey yüksek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir