Metrobüsün Doruğunda Boğazı Geçen YouTuber İçin Karar

Türkiye, geçtiğimiz periyotlarda Yunus Emre Özer isimli bir internet fenomenini konuşmuştu. Bu fenomen, bir metrobüsün doruğuna binerek Boğaziçi …

Metrobüsün Doruğunda Boğazı Geçen YouTuber İçin Karar
  • 0
  • 0
  • 15 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Türkiye, geçtiğimiz periyotlarda Yunus Emre Özer isimli bir internet fenomenini konuşmuştu. Bu fenomen, bir metrobüsün doruğuna binerek Boğaziçi Köprüsü‘nü geçmişti. Olayın infial yaratması üzerine evvel gözaltına alınan sonra da isimli denetim kuralı ile özgür bırakılan fenomen hakkındaki soruşturmada sona gelindi. Fenomen, kelam konusu olaydan ucuz yırttı. Savcılık, Özer için takipsizlik kararı verdi.

Yunus Emre Özer, metrobüs üzerindeki seyahatini yalnızca daha fazla tık ve beğeni almak uğruna yapmıştı. Yani olayda rastgele bir arka niyet yoktu. Savcılık, “trafik güvenliğini taammüden tehlikeye sokmak” cürüm ögesinin oluşmadığı için sıkıntıyı kapattı. Fenomene uygulanan isimli denetim koşulu da savcılığın kararı üzerine kaldırıldı. Özer, o devirlerde verdiği sözde pişman olduğunu söylemişti.

“Böyle bir teşebbüste bir daha mutlaka bulunmayacağım”

İnternet fenomeni, gözaltında verdiği tabirinde “17 Eylül günü hatırlamadığım bir saatte Okmeydanı Hastane metrobüs durağı tentesi üzerinden kapı kod numarasını ya da plaka kodunu bilmediğim bir metrobüsün üzerine atladım. Bu biçimde bir mühlet aracın üzerinde seyahat ettim. Daha sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında aracın üzerinden indim. Metrobüs durağından geçtiğim sırada güvenlik durumu fark etti. Ben kaçtım lakin 19 Eylül günü polisler Youtube hesabımdan paylaşmış olduğum olayla alakalı manzaralardan kimliğimi tespit ederek evimden aldılar. Akabinde polis merkezine götürdüler. Yaşanan olayla alakalı olarak pişmanım. Bu türlü bir teşebbüste bir daha katiyen bulunmayacağım.” sözlerini kullanmıştı.

Yunus Emre Özer pişman olduğunu lisana getirmiş olsa da uslanmadığını söylemek gerek. Çünkü bu fenomen, bir müddet evvel de Galata Köprüsü’nden bir tıp gemisinin üzerine atlamış, olaya vazifeliler tarafından müdahale edilmişti. Ayrıyeten tıpkı fenomenin Sultangazi’de de bir otobüsün üzerine çıkarak kilometrelerce yol aldığını belirtelim…

Özer’in metrobüsün doruğunda kıta değiştirdiği anlar, bu türlü görüntülenmişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir