Meta, Facebook kümelerinde alışveriş devrini başlattı

Meta bünyesindeki Facebook, yeni bir alışveriş özelliği getirdi. Facebook’un başlattığı özelliğin ‘kümeler‘a yönelik olduğunu öğreniyoruz …

Meta, Facebook kümelerinde alışveriş devrini başlattı
  • 0
  • 0
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Meta bünyesindeki Facebook, yeni bir alışveriş özelliği getirdi. Facebook’un başlattığı özelliğin ‘kümeler‘a yönelik olduğunu öğreniyoruz. Pekala, hem kümelerde olup hem de alışverişe yönelik olan bu özellik ne tabir ediyor. Birinci olarak, küme içindeki mağazaların, yöneticilerin denetiminde olacağını belirtelim. Ayrıyeten kelam konusu yeniliğin, spesifik olarak hayırseverlik üzerine şurası kümelere gelir akışı sağlaması da bekleniyor. İşte ayrıntıları…

Meta, Facebook’a daha çok alışveriş özelliği ekliyor

Toplumsal medya platformu, bugün yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Buna nazaran, artık ‘gruplar’da mağaza oluşturulabilecek. Yani, Facebook’un kümelerindeki yöneticiler, sayfalarında bir çevrim içi mağaza oluşturma imkanına sahip.

Meta şirketine bağlı Facebook, başlattığı yeni alışveriş özelliğinin detaylarını açıkladı. Buna nazaran, dikkat çeken değerli bir mevzu mağazalardaki satışlardan elde edilen paranın nereye gideceği. Tech Crunch‘ın haberine nazaran, bu paranın nereye gittiği yöneticilere kalmış durumda. Örneğin, kelam konusu yeni özelliği test eden OctoNation‘ın elde ettiği gelir, insanları ahtapotlar hakkında eğiten kâr gayesi gütmeyen kuruluşuna gitti.

Çeşitli haberlere nazaran bu para akışı, açıkça bir hayırseverlik hedefi olmayan kümelerde müthiş görünebilir. Zira bir para akışı olacak ve nereye gittiği pek belirli olmayacak. Lakin Meta’nın Eser İdaresi Lider Yardımcısı Yulie Kwon Kim, bu bahiste bir açıklama yaptı. Kim, birçok küme yöneticisinin istekli olduğunu ve mağazalar sayesinde işlerini yapabilmek için gelir sağlayacaklarını belirtti.

TechCrunch‘a verdiği demeçte Yulie Kwon Kim, “Para küme yöneticisine gidiyor. Parayı nasıl kullanmak istediklerine kendileri karar verecek. Bu, insanların kümesi sürdürmesi için mükemmel bir yol.” biçiminde konuştu. Zati Meta, bu ayın başlarındaki Facebook Toplulukları Tepesi‘nde mağazalar, bağış toplayıcılar ve abonelikler dahil olmak üzere küme para kazanma planlarını açıklamıştı.

Ayrıyeten kullanıcılar, bir Facebook mağazasında listelenen bir eser hakkında yorum yapabilir ve mağazaları etiketleyebilir. Bununla birlikte, kümelerdeki en yeterli eser teklifleri, kullanıcıların haber akışlarında da görünecek. Bu ortada, aslında Facebook’ta yıllardır canlı alışveriş var. Lakin şirket, daha meselesiz bir halde ilerlemesini sağlamak istiyor.

Artık influencerlar, bir eser tanıtımı için hayranlarını öteki bir sayfaya yönlendirmek zorunda kalmayacak. İçerik oluşturucular ve markalar her iki sayfada da çapraz akış yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir