Instagram’dan flaş karar: Tanınan özelliğin ismi değişiyor

Kullanıcıların 24 saat periyodik içerikler paylaşmalarına imkan sağlayan Instagram Öyküler özelliğinin kıymetli bir handikapı vardı …

Instagram’dan flaş karar: Tanınan özelliğin ismi değişiyor
  • 0
  • 0
  • 30 Eylül 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Kullanıcıların 24 saat periyodik içerikler paylaşmalarına imkan sağlayan Instagram Öyküler özelliğinin kıymetli bir handikapı vardı. Paylaştığınız kıssayı yalnızca belli takipçilerinizin görmesini istediğinizde, geriye kalanları tek tek hariç tutmanız gerekiyordu. Bilhassa yüksek takipçili kullanıcılar için önemli vakit alan bu sorunu Instagram, Yakın Arkadaşlar özelliğiyle çözmüştü.

Yakın Arkadaşlar listenize istediğiniz şahısları ekliyorsunuz ve dilerseniz öykünüzü yalnızca onlar görebiliyorlar. Instagram, bu özelliğin ismini değiştirme kararı aldı. Pekala Yakın Arkadaşlar’ın yeni ismi ne olacak?

Instagram, Yakın Arkadaşlar’ı ‘Seçilen Kişiler’ yaptı

Yakın Arkadaşlar (Close Friends) özelliği artık Selected People (Seçilen Kişiler) ismiyle hayatına devam edecek. Şimdilik Brezilya’daki kullanıcıların erişimine açılan kelam konusu değişiklik, dünya geneline yayılmadı. Hasebiyle Instagram ülkemizde hala Yakın Arkadaşlar ismini kullanmaya devam ediyor. Test sürecinin Brezilya dışına ne vakit çıkacağı ise maalesef belirsizliğini koruyor.

Selected People özelliğinin çalışma mantığında ise rastgele bir değişiklik olmayacak. Her zamanki üzere kullanıcılar, takipçileri ortasından istedikleri şahısları listelerine ekleyebilecekler. Ardından kıssa paylaşma kısmının sol alt köşesinde ‘Takipçilerin’ ve ‘Seçilen Kişiler’ olmak üzere iki seçenek yer alacak. Dilerseniz tüm takipçilerinize yahut yalnızca seçtiğiniz bireylere öykünüzü gönderebileceksiniz.

Edinilen bilgiye nazaran, her öykü için farklı başka bireyler de seçebileceksiniz. Yalnızca tek bir liste üzerinden devam etmek zorunda olmayacaksınız. Böylece öykülerinizi kimlerin görebileceği konusunda fikir değiştirdiğiniz vakit, daima Seçilen Şahıslar listenizi güncellemenize gerek kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir