Huawei MateBook E serisine yenisi ekleniyor! İşte özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, MateBook E model dizüstü bilgisayarını piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin …

Huawei MateBook E serisine yenisi ekleniyor! İşte özellikleri
  • 0
  • 0
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, MateBook E model dizüstü bilgisayarını piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosunun akabinde kan kaybetmeye başlayan şirket, toparlanmasını sürdürüyor. Şirket, evvelki serilerine yeni modeller eklemekle meşgul. Akıllı telefonlardan bilgisayarlara kadar pek çok eseri bulunan Huawei’nin yeni bir model üzerinde çalıştığını öğrendik. Üstelik kısa müddet sonra piyasaya çıkacak bile.

Huawei MateBook E, 17 Kasım’da çıkıyor!

Çin merkezli teknoloji üreticisi, yeni aygıtlarını bir aktiflikle tanıtıyor. 17 Kasım 2021 Çarşamba günü düzenlenecek aktiflikte pek çok eser tanıtılacak. Bu eserler ortasında yer alan Watch GT Runner hayli dikkat çekiyor. Bu, bir akıllı saat modeli ve bilhassa, sportmen ve koşulara yönelik tasarlandı.

Huawei, Watch GT Runner haricinde birebir aktiflikte MateBook E model dizüstü bilgisayarı da piyasaya çıkaracak. Böylelikle şirket, yeni bir bilgisayarın geleceğini duyurdu. Bu yeni model, ayrılabilir klavyeye sahip hibrit bir aygıt. Yani hem tablet hem de dizüstü bilgisayar diyebiliriz.

Bu yeni MateBook E modeli, 2019’dan beri serideki birinci güncelleme. Kelam konusu yeni modelin, E serisinin birinci aygıtı olmadığını da böylelikle belirtelim. Yani mevcutta E serisi MateBook bilgisayarlar var. Lakin yeni aygıtta birçok yenilik yer alıyor.

Bu ortada, aygıta dair teknik özelliklerden kimileri da ortaya çıktı. Örneğin, aygıtın vazife çubuğunun ortasındaki ‘Başlat’ menüsüne baktığımızda değerli bir özelliği muhakkak oluyor. Aygıt, kutusundan Windows 11 işletim sistemi ile çıkacak. Ayrıyeten duyuru fotoğrafı, bir Matebook E’deki şimdiye kadarki en ince çerçevelere sahip olduğunu gösteriyor. Modelin kenarlı ise yavaşça kavisli olacak.

Son olarak MateBook E modele ilişkin bir öbür özellik daha ortada. Buna nazaran, aygıtın sol üst tarafında parmak izi tarayıcısı bulunacak. Tıpkı vakitte görselde de yer alan yeni Huawei M Pencil ile aygıt çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir