Hepsiburada Kurucusu Dünyanın En Güçlü Bayanları Listesinde

Dünyanın en itibarlı iş dünyası mecmualarından Fortune, her yıl tertipli olarak Dünyanın En Güçlü Bayanları listesini yayınlıyor. Son olarak 2021 …

Hepsiburada Kurucusu Dünyanın En Güçlü Bayanları Listesinde
  • 0
  • 2
  • 15 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Dünyanın en itibarlı iş dünyası mecmualarından Fortune, her yıl tertipli olarak Dünyanın En Güçlü Bayanları listesini yayınlıyor. Son olarak 2021 yılının listesini yayınlayan mecmua, listesinde Türkiye’den yalnızca tek bir bayana yer verdi.

Listeye girmeyi başaran bu isim, 2000 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline gelen Hepsiburada’nın kurucusu ve İdare Heyeti Lideri Hanzade Doğan oldu.

“Doğan, Türkiye’de bayanların güçlendirilmesinde değerli rol oynadı”

Türkiye’de online ve dijital iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak anılan Hanzade Doğan, daha evvel birçok esaslı şirketin idare şuralarında liderlik yapmış, Hepsiburada’da elde ettiği muvaffakiyetlerin akabinde 2019 yılında “Dünyanın En Başarılı Bayan Teknoloji Girişimcilerinden” biri olarak nitelendirilmişti.

Fortune mecmuası, “Baba, Beni Okula Gönder” üzere birçok toplumsal sorumluluk projelerinde liderlik yapan Doğan için “Türkiye’de bayanların güçlendirilmesinde değerli rol oynadı” tabirlerini kullanırken, Hepsiburada çalışanlarından %49’unun bayan olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir