Gece yarısı şoku yaşadılar: Temaslı olduklarını trende öğrenen bir aile karantinaya alındı

Gece yarısı şoku yaşadılar: Temaslı olduklarını trende öğrenen bir aile karantinaya alındı KIRIKKALE – Doğu Ekspres treni ile seyahat yapan bir …

Gece yarısı şoku yaşadılar: Temaslı olduklarını trende öğrenen bir aile karantinaya alındı
  • 0
  • 1
  • 22 Ağustos 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Gece yarısı şoku yaşadılar: Temaslı olduklarını trende öğrenen bir aile karantinaya alındı

KIRIKKALE – Doğu Ekspres treni ile seyahat yapan bir aile, gece yarısı şoku yaşadı. Korona virüs temaslısı oldukları tespit edilince de Kırıkkale garında indirilip, yurtta karantinaya alındı.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Vilayet Salgın Kontrol Merkezi gruplarınca, kontroller 24 saat temeline nazaran yapılıyor. Olumlu olay sayılarındaki artışın önüne geçebilmek için karantina ihlali yapan riskli kümedeki şahıslar karantinaya alınıyor. Kontrollerde ve yapılan ihbarlar sonucunda da her geçen gün yurtta karantinaya alınan kişi sayısında da artış yaşanıyor.

Korona virüs temaslısı olan bir aile ise bu kere trende yakalandı. Doğu Ekspresi treni ile Ankara‘dan Sivas’a seyahat yaptığı sırada Covid-19 temaslısı oldukları tespit edildi. Kırıkkale garında indirilen aile, gece yarısı şoku yaşadı. Kaçak duruma düşmemek için de 112 Acil Davet Merkezi’nden yardım istedi.

Yapılan ihbarla Vilayet Salgın Kontrol Merkezi’nden takım sevk edildi. Filyasyon takımlarınca yapılan HES kodu denetiminde anne C.D. (40), baba M.D. ve çocukları M.D’nin izlenimlerinin devam ettiği anlaşıldı. Karantina ihlali yapan aileye 4 bin 50’şer lira idari para cezası uygulandı. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir yurtta da karantinaya alındı.

“Ankara’da bindik, Kırıkkale’de indirdiler”

Filyasyon gruplarına durumu anlatan M.D. (18), 2 gün evvel Ankara’ya trenle geldiklerini belirterek, “Ben 18’inde tren bileti aldım. Sonra süreçlerim bitti benim. Telefonlarımız kapalı yalnızca anneminki açık. Trende bizim biletlerimiz iptal oldu. Neden olduğunu sorduğumuzda HES koduyla ilgili bir sorun var dediler. Ondan sonra temaslı olduğumuzu öğreniyoruz. Ankara’da bindik, Kırıkkale’de indirdiler. Sonra biz yanlış bir süreç yapmayalım diye kaçak olarak bir yere gitmeyelim diye tren garından biz 112’yi aradık” sözünü kullandı.

Koronavirüs son durum ve son dakika koronavirüs haberleri. Koronavirüs tablosu, covid-19 hadise sayıları.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasan Ay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir