G.Skill, Üst Düzey DDR5 Trident Z5 Belleklerini Tanıttı

G.Skill, üstün özelliklere sahip yeni kuşak Trident Z5 DDR5 serisi bellek kitlerini resmen duyurdu. Yeni bellekler orijinal bir görünüme sahipken …

G.Skill, Üst Düzey DDR5 Trident Z5 Belleklerini Tanıttı
  • 0
  • 1
  • 15 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

G.Skill, üstün özelliklere sahip yeni kuşak Trident Z5 DDR5 serisi bellek kitlerini resmen duyurdu. Yeni bellekler orijinal bir görünüme sahipken hem RGB hem de RGB olmayan seçeneklerle satışa çıkacak.

Trident Z5 RGB ve Trident Z5 serisinde yüksek kaliteli yongalar tercih edilirken 6400 MHz’e varan suratlar görüyoruz. DDR5 bellek kitlerinde yüksek performanslı Samsung IC’leri kullanıldığını belirtelim. Ayrıyeten piyasaya çıkan öbür DDR5 RAM’lere nazaran gecikmeler çok daha düşük ve CL36-36-36-76 üzere gecikme bedelleri sunuluyor.

Standart DDR5-4800 CL40 modüller ile kıyaslarsak, frekans suratındaki büyük artış ve daha sıkı gecikme kıymetleri, DDR5 performansını doruğa taşıyor. Trident Z5 ailesi ayrıyeten yüksek performans ve kararlılık içi ısı yayıcı termal tahlillerle desteklenmiş.

RGB serisinde büsbütün tekrar tasarlanmış bir RGB ışık şeridi kullanılmış. RGB aydınlatmayı Trident Z Lighting Control yazılımı aracılığıyla özelleştirmek ve aydınlatma efektlerini ayarlamak mümkün. Ek olarak, üçüncü taraf anakart yazılımlarıyla modül aydınlatmasını başka sistem bileşenleriyle senkronize bir formda çalıştırabiliyoruz.

DDR5 bellek modüllerinde yüksek frekans suratlarında sinyal bütünlüğünü güzelleştirmek maksadıyla daha uygun güç denetimi ve daha muteber güç dağıtımı sağlayan yerleşik PMIC (güç idaresi entegre devresi) yongaları bulunduğunu biliyoruz.

Trident Z5 ve Trident Z5 RGB DDR5 bellek kitleri dünya genelinde Kasım 2021’e kadar satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir