Erzurum’da toplumsal donatılarıyla hizmet veren İsmail Saib Sencer Vilayet Halk Kütüphanesi her kısımdan ilgi görüyor

ERZURUM (Habermetre) – Erzurum’da toplumsal donatılarıyla hizmet veren ve çağdaş biçimde inşa edilen İsmail Saib Sencer Vilayet Halk …

Erzurum’da toplumsal donatılarıyla hizmet veren İsmail Saib Sencer Vilayet Halk Kütüphanesi her kısımdan ilgi görüyor
  • 0
  • 0
  • 14 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

ERZURUM (Habermetre) – Erzurum‘da toplumsal donatılarıyla hizmet veren ve çağdaş biçimde inşa edilen İsmail Saib Sencer Vilayet Halk Kütüphanesi, her kesitten ilgi görüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temmuz ayında açılışını yaptığı, Yakutiye ilçesindeki 10 bin metrekare alan üzerine heyeti yapı, 9 bin metrekarelik kapalı alanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığına ilişkin Türkiye‘deki sayılı halk kütüphaneleri ortasında yer alıyor.

Erzurum’da 1873 yılında doğan, Beyazıt Devlet Kütüphanesi eski Müdürü İsmail Saib Sencer’in isminin verildiği kütüphane, birçok imkanıyla konuklarını cezbediyor.

Çocuk oyun alanları, konferans, sinema, her yaşa uygun okuma, sesli çalışma, bilgisayar ve büyükler için oyun salonları üzere birçok toplumsal donatısıyla her kesite hizmet veren kütüphaneye giren adeta çıkmak istemiyor.

Kütüphanede tarihi eser niteliğindeki kitapların yanı sıra her yaştan insanın gereksinim duyduğu binlerce eser yer alıyor. Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, kütüphanede insanların birlikte çalışabilecekleri ortamların oluşturulduğunu söyledi. Spor, konferans, sinema salonları ve atölyelerin bulunduğunu tabir eden Almaz, şöyle konuştu: “Sesli salonlarımız var ve bu Türkiye’de birinci sefer denendi. “

Tüm hakları gizlidir. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, görüntü ve sair dokümanların, ferdî kullanım dışında müsaade alınmadan kısmen yahut büsbütün kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması muhakkak yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Yapıtları Kanunu uyarınca yasal süreç yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir