Elon Musk’ın yeni projesi: Tesla telefon geliyor!

Dünyanın en kıymetli elektrikli araba üreticilerinden biri olan Tesla, eser ailesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak yeni kuşak …

Elon Musk’ın yeni projesi: Tesla telefon geliyor!
  • 0
  • 1
  • 13 Kasım 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Dünyanın en kıymetli elektrikli araba üreticilerinden biri olan Tesla, eser ailesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak yeni kuşak CyberTruck isimli arabasını tanıtan şirket, piyasa kıymetini de her geçen gün artırıyor. Lakin teknoloji devinin üzerinde çalıştığı tek şey otomobiller değil.

Devir dönem kimi özel eserler geliştiren ve bunları hudutlu sayıda üreten Tesla, geçmişte powerbank ve birtakım alkol çeşitlerini piyasaya sürdü. Lakin gelen bilgilere nazaran şirket, herkesi şaşırtan bir eser üzerinde çalışıyor. Tesla telefon geliyor. İşte ayrıntılar…

Tesla, telefon pazarına giriyor

Bir müddettir kendi akıllı telefonu üzerinde çalışan Tesla, tıpkı kesimde faaliyet gösteren başka şirketler üzere sızıntıların kurbanı oldu. İnternette ortaya yayılan bir görsel, şirketin geliştirdiği yüksek performanslı bir akıllı telefonu ortaya çıkardı.

Sızan render görseline nazaran Tesla telefon, Google‘ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Pixel 6 modellerine emsal bir tasarım ile geliyor. Dizaynda üç farklı renge renk veren şirket, orta tarafta T harfinden oluşan logosunu kullanıyor. üst kısımda ise şimdi çözünürlüğü bilinmeyen üçlü bir kamera dizilimi bizleri şarj oluyor.

Her ne kadar Tesla telefon hakkında resmi açıklamalar olmasa da birtakım sızıntılar mevcut. Buna nazaran, Android işletim sistemi ile gelmesi beklenen eser, Qualcomm‘un Snapdragon 898 işlemcisini kullanacak. Birebir vakitte 108 Megapiksel kamera, 4K ekran ve 2TB depolama alanı üzere üstün özellikler bu aygıtta yer alacak.

Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Tesla telefonu almayı düşünür müydünüz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir