Call of Duty için yeni hile ile gayret yolu açıklandı!

Call of Duty oyuncularının en çok kahır yaşadıkları husus kuşkusuz hileciler yüzünden ortaya çıkmakta. Artık bıkma noktasına gelen durum …

Call of Duty için yeni hile ile gayret yolu açıklandı!
  • 0
  • 0
  • 14 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Call of Duty oyuncularının en çok kahır yaşadıkları husus kuşkusuz hileciler yüzünden ortaya çıkmakta. Artık bıkma noktasına gelen durum karşısında, oyunu bırakan ve Activision‘a olan itimadı sarılmış birçok kişi yer alıyor. Durumun farkında olan stüdyo ise, hayranlarını sevindirecek yeni gelişmeleri duyurdu.

12 Ekim tarihinde Twitter‘dan sert bir açıklama yapan Activision, hilecileri bir nevi tehdit etmişti. Yapacağı atakları merak edilen firma, hile ile uğraş kapsamında yeni bir uygulama geliştirdi.

Call of Duty, direkt çekirdeğe ulaşacak

Yeni geliştirilen sistem ile Call of Duty oynayanların, Ricochet isimli uygulamayı yüklemeleri mecburî hale geliyor. Büsbütün hileden muhafaza odaklı bir uygulama olan Ricochet, art planda PC üzerinde çalışan uygulamaları da izleyebilecek. Bu sayede oyun esnasında çalışan problemli programlar, şahsen tespit edilecek.

PC‘nin direkt çekirdeğine ulaşacak olan bu uygulama sayesinde, hile kullanımının önüne geçilmesi planlanıyor. Bununla birlikte, Acitivision hala büsbütün hilesiz bir oyun tecrübesi vaat etmiyor. Fakat şirket, yeni sistemin daha da caydırıcı olacağı konusunda kendilerinden hayli emin.

Çekirdek düzeyinde bir şoför olan Ricochet, tıpkı Riot Games’in Valorant için kullandığı sisteme benziyor. Ortalarındaki tek fark ise Activision‘ın duyurusuna nazaran çalışma prensibi olacak. Valorant için yapılan sistem oyun dışı da çalışırken, Call of Duty oyuncuları ise oyundan çıktıkları an Ricochet‘in de kapandığını gözlemleyebilecek.

Birinci olarak Call of Duty: Warzone için kullanılacak Ricochet‘in ilerleyen vakitlerde başka oyunlara da adapte olması bekleniyor. Konsol kısmı için de şimdi bir açıklama yapılmazken, oyunu manipüle etmek isteyen PC korsanlarının önüne geçilmek isteniyor.

Her ne kadar Ricochet tam manasıyla PC‘nin derinlerine kadar inecek bir yazılım olsa da, oyuncuların rastgele bir reaksiyon yahut protesto gerçekleştirmeyeceği öğrenildi. Çünkü hilecilerden artık usanan şahıslar, sistemin düzgün çalışması için sessiz kalmayı tercih ediyor.

Pekala sizler PC’nizin çekirdeğine kadar inecek Ricochet sistemini nasıl buldunuz? Sizce Acitivision, Call of Duty oyunlarından hilecileri uzaklaştırabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir