Bilecik Valisi Kızılkaya, muhtarlarla toplantı yaptı

BİLECİK (AA) – Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir ortaya geldi. Vali Kızılkaya, Vilayet Özel Yönetimi Salonu’ndaki …

Bilecik Valisi Kızılkaya, muhtarlarla toplantı yaptı
  • 0
  • 1
  • 14 Ekim 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

BİLECİK (AA) – Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir ortaya geldi.

Vali Kızılkaya, Vilayet Özel Yönetimi Salonu’ndaki toplantıda, ortak noktalarının Bilecik’e güzel ve hoş hizmetlerde bulunmak olduğunu söyledi.

Muhtarların, halkın, kamu kuruluşları nezdinde irtibatı sağladıklarını ve temsilcileri olduklarını, yapılacak hizmetleri de birlikte yapacaklarını belirten Kızılkaya, şunları kaydetti:

Muhtarlık, büyük ehemmiyet arz eden idari sistemimizde çekirdek diyebileceğimiz anahtar vazifesi yerine getirmektedir. Biz millete hizmet için varız. Mahallenizde, köyümüzde bir muhtaçlık sahibinin bir işi varsa bunun kesinlikle giderilmesi gerekiyor. Önümüz kış, hava her soğuduğunda, yağmur, kar yağdığında içime bir zahmet düşer. Gereksinim sahibi birisinin konutunda kömürü yoksa, damı akıyorsa, kış günü yazlık ayakkabı giyip montsuz geziyorsa diye aklıma gelir. Bundan ötürü bu ilin idarecisi olarak huzursuz olurum. Bu ilin valisi olarak, her şeyden herkesten sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyim. Lakin benim her şeyi bilme imkanım yok. Burada muhtarlarımıza değerli görev düşüyor. Muhtarlarımız, âlâ bir gözlemci olmalıdır. Bilecik’i her alanda en âlâ noktalara ve şartlara taşıyacağız.”

Toplantıya, Vali Yardımcısı Akgün Corav, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Muzaffer Sandal, Vilayet Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, ilgili müdürler, Muhtarlar Derneği Lideri İlhami Çınar ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir